Αλλαγές στον κοινοβουλευτικό χάρτη
φέρνει το εκλογικό αποτέλεσμα της Κυριακής 21 Μαΐου, με δεκάδες ηχηρά ονόματα
να μένουν εκτός κοινοβουλίου.
Με ενσωματωμένο το 99,7% των εκλογικών
τμημάτων στην επικράτεια και συμμετοχή 60,92% επί των 8.850.351 εγγεγραμμένων,
τα ποσοστά των κομμάτων έχουν ως εξής:
- ΝΔ: 40,79%
και 146 έδρες
- ΣΥΡΙΖΑ: 20,07%
και 71 έδρες
- ΠΑΣΟΚ: 11,46%
και 41 έδρες
- ΚΚΕ: 7,23%
και 26 έδρες
- Ελληνική Λύση: 4,45% και 16 έδρες
- Νίκη: 2,92%
- Πλεύση Ελευθερίας: 2,87%
- ΜέΡΑ25: 2,59%
Οι 300 της νέας Βουλής
Οι 300 βουλευτές που εκλέγονται από
Νέα Δημοκρατία, ΣΥΡΙΖΑ, ΠΑΣΟΚ – ΚΙΝΑΛ, ΚΚΕ και Ελληνική Λύση.
Νέα Δημοκρατία
- ΑΒΡΑΜΟΠΟΥΛΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ – Ηλείας
- ΑΓΑΠΗΔΑΚΗ ΕΙΡΗΝΗ – Επικρατείας
- ΑΓΑΤΣΑ ΑΡΙΑΔΝΗ (ΑΡΙΑ) – Β1′ Βόρειου Τομέα
Αθηνών
- ΑΘΑΝΑΣΙΟΥ ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΣ – Λέσβου
- ΑΚΤΥΠΗΣ ΔΙΟΝΥΣΙΟΣ – Ζακύνθου
- ΑΛΕΞΟΠΟΥΛΟΥ ΧΡΙΣΤΙΝΑ – Αχαΐας
- ΑΝΑΣΤΑΣΙΑΔΗΣ ΣΑΒΒΑΣ – Β’ Θεσσαλονίκης
- ΑΝΔΡΙΑΝΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ – Αργολίδος
- ΑΝΤΩΝΙΟΥ ΜΑΡΙΑ – Καστοριάς
- ΑΥΓΕΝΑΚΗΣ ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΣ – Ηρακλείου
- ΑΥΓΕΡΙΝΟΠΟΥΛΟΥ ΔΙΟΝΥΣΙΑ-ΘΕΟΔΩΡΑ – Ηλείας
- ΒΑΡΒΙΤΣΙΩΤΗΣ ΜΙΛΤΙΑΔΗΣ – Β2′ Δυτικού Τομέα
Αθηνών
- ΒΑΡΤΖΟΠΟΥΛΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ – Β’ Θεσσαλονίκης
- ΒΑΣΙΛΕΙΑΔΗΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ (ΛΑΚΗΣ) – Πέλλας
- ΒΕΝΙΕΡΗΣ-ΒΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ – Α’ Θεσσαλονίκης
- ΒΕΣΥΡΟΠΟΥΛΟΣ ΑΠΟΣΤΟΛΟΣ – Ημαθίας
- ΒΛΑΣΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ – Αρκαδίας
- ΒΛΑΧΑΚΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ – Α’ Πειραιώς
- ΒΛΑΧΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ – Α’ Ανατολικής Αττικής
- ΒΟΛΟΥΔΑΚΗ ΣΕΒΑΣΤΗ (ΣΕΒΗ) – Χανίων
- ΜΑΝΗ-ΠΑΠΑΔΗΜΗΤΡΙΟΥ ΑΝΝΑ – Πιερίας
- ΜΑΡΚΟΠΟΥΛΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ – Β’ Πειραιώς
- ΜΗΤΑΡΑΚΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ (ΝΟΤΗΣ) – Χίου
- ΜΗΤΣΟΤΑΚΗΣ ΚΥΡΙΑΚΟΣ – Έβρου
- ΜΗΤΣΟΤΑΚΗΣ ΚΥΡΙΑΚΟΣ – Α’ Θεσσαλονίκης
- ΜΗΤΣΟΤΑΚΗΣ ΚΥΡΙΑΚΟΣ – Β2′ Δυτικού Τομέα Αθηνών
- ΜΙΧΑΗΛΙΔΟΥ ΔΟΜΝΑ-ΜΑΡΙΑ – Α’ Πειραιώς
- ΜΟΝΟΓΥΙΟΥ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ – Κυκλάδων
- ΜΠΑΚΟΓΙΑΝΝΗ ΘΕΟΔΩΡΑ (ΝΤΟΡΑ) – Χανίων
- ΜΠΑΡΑΛΙΑΚΟΣ ΞΕΝΟΦΩΝ (ΦΩΝΤΑΣ) – Πιερίας
- ΜΠΑΡΤΖΩΚΑΣ ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ – Ημαθίας
- ΜΠΟΥΓΑΣ ΙΩΑΝΝΗΣ – Φωκίδας
- ΜΠΟΥΚΩΡΟΣ ΧΡΗΣΤΟΣ – Μαγνησίας
- ΜΠΟΥΡΑΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ – Β’ Δυτικής Αττικής
- ΝΙΚΟΛΑΚΟΠΟΥΛΟΣ ΑΝΔΡΕΑΣ – Ηλείας
- ΟΙΚΟΝΟΜΟΥ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ – Α’ Ανατολικής Αττικής
- ΟΙΚΟΝΟΜΟΥ ΘΩΜΑΪΣ (ΤΖΙΝΑ) – Ευρυτανίας
- ΠΑΝΑΓΙΩΤΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ – Καβάλας
- ΠΑΠΑΘΑΝΑΣΗΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ – Αιτωλοακαρνανίας
- ΠΑΠΑΘΑΝΑΣΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ (ΝΙΚΟΣ) – Β1′ Βόρειου Τομέα
Αθηνών
- ΠΑΠΑΣ ΘΕΟΦΑΝΗΣ (ΦΑΝΗΣ) – Β’ Θεσσαλονίκης
- ΠΑΠΑΣΩΤΗΡΙΟΥ ΣΤΑΥΡΟΣ – Φλώρινας
- ΠΑΠΠΑΣ ΙΩΑΝΝΗΣ – Δωδεκανήσου
- ΠΑΣΧΑΛΙΔΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ – Καβάλας
- ΠΕΤΣΑΣ ΣΤΥΛΙΑΝΟΣ (ΣΤΕΛΙΟΣ) – Α’ Ανατολικής
Αττικής
- ΠΙΕΡΡΑΚΑΚΗΣ ΚΥΡΙΑΚΟΣ – Α’ Αθηνών
- ΠΙΠΙΛΗ ΦΩΤΕΙΝΗ – Α’ Αθηνών
- ΠΛΑΚΙΩΤΑΚΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ – Λασιθίου
- ΠΛΕΥΡΗΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ (ΘΑΝΟΣ) – Α’ Αθηνών
- ΠΟΛΥΖΟΥ ΜΑΡΙΑ – Επικρατείας
- ΡΑΠΤΗ ΕΛΕΝΗ – Α’ Θεσσαλονίκης
- ΡΑΠΤΗ ΖΩΗ – Β1′ Βόρειου Τομέα Αθηνών
- ΡΟΥΣΟΠΟΥΛΟΣ ΘΕΟΔΩΡΟΣ (ΘΟΔΩΡΟΣ) – Β1′ Βόρειου Τομέα
Αθηνών
- ΣΑΛΜΑΣ ΜΑΡΙΟΣ – Αιτωλοακαρνανίας
- ΣΑΜΑΡΑΣ ΑΝΤΩΝΙΟΣ – Μεσσηνίας
- ΣΕΝΕΤΑΚΗΣ ΜΑΞΙΜΟΣ – Ηρακλείου
- ΣΙΜΟΠΟΥΛΟΣ ΕΥΣΤΡΑΤΙΟΣ (ΣΤΡΑΤΟΣ) – Α’
Θεσσαλονίκης
- ΣΚΡΕΚΑΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ – Τρικάλων
- ΣΚΥΛΑΚΑΚΗΣ ΘΕΟΔΩΡΟΣ – Επικρατείας
- ΣΠΑΝΑΚΗΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ-ΠΕΤΡΟΣ – Β3′ Νότιου Τομέα
Αθηνών
- ΣΤΑΜΑΤΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ – Επικρατείας
- ΣΤΑΜΕΝΙΤΗΣ ΔΙΟΝΥΣΙΟΣ (ΔΙΟΝΥΣΗΣ) – Πέλλας
- ΣΤΑΪΚΟΥΡΑΣ ΧΡΗΣΤΟΣ – Φθιώτιδας
- ΣΤΕΦΑΝΑΔΗΣ ΧΡΙΣΤΟΔΟΥΛΟΣ – Σάμου
- ΣΤΥΛΙΑΝΙΔΗΣ ΕΥΡΙΠΙΔΗΣ – Ροδόπης
- ΣΤΥΛΙΑΝΙΔΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ Επικρατείας
- ΣΤΥΛΙΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ – Άρτας
- ΣΥΡΕΓΓΕΛΑ ΜΑΡΙΑ – Β2′ Δυτικού Τομέα Αθηνών
- ΣΥΡΙΓΟΣ ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ (ΑΓΓΕΛΟΣ) – Α’ Αθηνών
- ΤΑΓΑΡΑΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ – Κορινθίας
- ΤΑΣΟΥΛΑΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ – Ιωαννίνων
- ΤΡΙΑΝΤΟΠΟΥΛΟΣ ΧΡΗΣΤΟΣ – Μαγνησίας
- ΤΣΙΑΡΑΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ – Καρδίτσας
- ΤΣΙΛΙΓΓΙΡΗΣ ΣΠΥΡΙΔΩΝ (ΣΠΥΡΟΣ) – Ξάνθης
- ΦΟΡΤΩΜΑΣ ΦΙΛΙΠΠΟΣ – Κυκλάδων
- ΦΩΤΗΛΑΣ ΙΑΣΩΝ – Αχαΐας
- ΧΑΡΑΚΟΠΟΥΛΟΣ ΜΑΞΙΜΟΣ – Λάρισας
- ΧΑΤΖΗΒΑΣΙΛΕΙΟΥ ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ (ΤΑΣΟΣ) – Σερρών
- ΧΑΤΖΗΔΑΚΗΣ ΔΙΟΝΥΣΙΟΣ – Β3′ Νότιου Τομέα Αθηνών
- ΧΑΤΖΗΔΑΚΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ (ΚΩΣΤΗΣ) – Β1′ Βόρειου
Τομέα Αθηνών
- ΧΑΤΖΗΙΩΑΝΝΙΔΟΥ ΜΑΡΙΑ-ΝΕΦΕΛΗ – Επικρατείας
- ΧΡΥΣΟΧΟΪΔΗΣ ΜΙΧΑΗΛ – Β2′ Δυτικού Τομέα Αθηνών
ΣΥΡΙΖΑ
- ΑΚΡΙΤΑ ΕΛΕΝΑ – Επικρατείας
- ΑΜΑΝΑΤΙΔΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ – Α’ Θεσσαλονίκης
- ΑΝΑΓΝΩΣΤΟΠΟΥΛΟΥ ΑΘΑΝΑΣΙΑ (ΣΙΑ) – Αχαΐας
- ΑΠΟΣΤΟΛΑΚΗΣ ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ – Επικρατείας
- ΑΥΓΕΡΗ ΘΕΟΔΩΡΑ (ΔΩΡΑ) – Β’ Θεσσαλονίκης
- ΑΥΛΩΝΙΤΗΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ – ΧΡΗΣΤΟΣ – Κέρκυρας
- ΑΧΤΣΙΟΓΛΟΥ ΕΥΤΥΧΙΑ (ΕΦΗ) – Β2′ Δυτικού Τομέα Αθηνών
- ΒΑΡΔΑΚΗΣ ΣΩΚΡΑΤΗΣ – Ηρακλείου
- ΒΕΤΤΑ ΚΑΛΛΙΟΠΗ – Κοζάνης
- ΒΟΥΤΣΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ – Α’ Αθηνών
- ΓΑΒΡΗΛΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ – Αργολίδος
- ΓΕΡΟΒΑΣΙΛΗ ΟΛΓΑ – Άρτας
- ΓΙΑΝΝΟΥΛΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ – Α’ Θεσσαλονίκης
- ΓΚΟΥΝΑΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ (ΣΑΚΗΣ) – Πιερίας
- ΔΟΥΡΟΥ ΕΙΡΗΝΗ (ΡΕΝΑ) – Β2′ Δυτικού Τομέα Αθηνών
- ΔΡΑΓΑΣΑΚΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ – Β2′ Δυτικού Τομέα Αθηνών
- ΕΛΕΥΘΕΡΙΑΔΟΥ ΣΟΥΛΤΑΝΑ (ΤΑΝΙΑ) – Καβάλας
- ΖΑΜΠΑΡΑΣ ΜΙΛΤΙΑΔΗΣ (ΜΙΛΤΟΣ) – Αιτωλοακαρνανίας
- ΖΕΪΜΠΕΚ ΧΟΥΣΕΪΝ – Ξάνθης
- ΗΛΙΟΠΟΥΛΟΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ (ΝΑΣΟΣ) – Α’ Αθηνών
- ΗΛΙΟΠΟΥΛΟΣ ΟΘΩΝ – Επικρατείας
- ΘΕΟΔΩΡΑΚΗΣ ΓΡΗΓΟΡΙΟΣ – Αιτωλοακαρνανίας
- ΘΡΑΣΚΙΑ ΟΥΡΑΝΙΑ (ΡΑΝΙΑ) – Α’ Θεσσαλονίκης
- ΚΑΛΑΜΑΤΙΑΝΟΣ ΔΙΟΝΥΣΙΟΣ – ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΣ – Ηλείας
- ΚΑΡΑΜΕΡΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ – Α’ Ανατολικής Αττικής
- ΚΑΡΙΠΙΔΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ – Λάρισας
- ΚΑΣΙΜΑΤΗ ΕΙΡΗΝΗ (ΝΙΝΑ) – Β’ Πειραιώς
- ΚΕΔΙΚΟΓΛΟΥ ΣΥΜΕΩΝ – Ευβοίας
- ΚΟΚΚΑΛΗΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ – Λάρισας
- ΚΟΝΤΟΤΟΛΗ ΜΑΡΙΝΑ – Τρικάλων
- ΚΥΡΙΑΚΟΠΟΥΛΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ – Αχαΐας
- ΛΙΝΟΥ ΑΘΗΝΑ – Β1′ Βόρειου Τομέα Αθηνών
- ΜΑΛΑΜΑ ΚΥΡΙΑΚΗ – Χαλκιδικής
- ΜΑΛΤΕΖΟΣ ΜΕΝΕΛΑΟΣ – Έβρου
- ΜΑΜΟΥΛΑΚΗΣ ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΣ (ΧΑΡΗΣ) – Ηρακλείου
- ΜΕΪΚΟΠΟΥΛΟΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ – Μαγνησίας
- ΜΙΧΑΛΑΚΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ – Καρδίτσας
- ΜΟΥΖΑΛΑΣ ΙΩΑΝΝΗΣ – Β3′ Νότιου Τομέα Αθηνών
- ΜΠΑΡΚΑΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ – Πρέβεζας
- ΜΠΟΥΡΝΟΥΣ ΙΩΑΝΝΗΣ – Λέσβου
- ΝΟΤΟΠΟΥΛΟΥ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ (ΚΑΤΕΡΙΝΑ) – Α’
Θεσσαλονίκης
- ΞΑΝΘΟΠΟΥΛΟΣ ΘΕΟΦΙΛΟΣ – Δράμας
- ΞΕΝΟΓΙΑΝΝΑΚΟΠΟΥΛΟΥ ΜΑΡΙΑ ΕΛΙΖΑ (ΜΑΡΙΛΙΖΑ) – Β1′
Βόρειου Τομέα Αθηνών
- ΠΑΝΑΓΙΩΤΟΠΟΥΛΟΣ ΑΝΔΡΕΑΣ – Αχαΐας
- ΠΑΠΑΗΛΙΟΥ ΓΕΩΡΓΙΟΣ – Αρκαδίας
- ΠΑΠΠΑΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ – Β3′ Νότιου Τομέα Αθηνών
- ΠΑΠΠΑΣ ΠΕΤΡΟΣ – Κιλκίς
- ΠΕΡΚΑ ΘΕΟΠΙΣΤΗ (ΠΕΤΗ) – Φλώρινας
- ΠΟΛΑΚΗΣ ΠΑΥΛΟΣ – Χανίων
- ΠΟΥΛΟΥ ΠΑΝΑΓΙΟΥ (ΓΙΩΤΑ) – Βοιωτίας
- ΡΑΓΚΟΥΣΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ – Β’ Πειραιώς
- ΣΑΡΑΚΙΩΤΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ – Φθιώτιδας
- ΣΠΙΡΤΖΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ – Α’ Ανατολικής Αττικής
- ΣΤΕΦΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ – Ιωαννίνων
- ΣΥΡΜΑΛΕΝΙΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ – Κυκλάδων
- ΤΖΑΚΡΗ ΘΕΟΔΩΡΑ – Πέλλας
- ΤΖΑΝΑΚΟΠΟΥΛΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ – Α’ Αθηνών
- ΤΖΟΥΦΗ ΜΕΡΟΠΗ – Ιωαννίνων
- ΤΟΛΚΑΣ ΑΓΓΕΛΟΣ – Ημαθίας
- ΤΣΑΚΑΛΩΤΟΣ ΕΥΚΛΕΙΔΗΣ – Β1′ Βόρειου Τομέα Αθηνών
- ΤΣΑΠΑΝΙΔΟΥ ΠΑΡΘΕΝΑ (ΠΟΠΗ) – Επικρατείας
- ΤΣΙΠΡΑΣ ΑΛΕΞΙΟΣ – Σερρών
- ΤΣΙΠΡΑΣ ΑΛΕΞΙΟΣ – Α’ Πειραιώς
- ΤΣΙΠΡΑΣ ΑΛΕΞΙΟΣ – Δωδεκανήσου
- ΤΣΙΠΡΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ – Β’ Δυτικής Αττικής
- ΦΑΜΕΛΛΟΣ ΣΩΚΡΑΤΗΣ – Β’ Θεσσαλονίκης
- ΦΕΡΧΑΤ ΟΖΓΚΙΟΥΡ – Ροδόπης
- ΦΩΤΙΟΥ ΘΕΑΝΩ – Β3′ Νότιου Τομέα Αθηνών
- ΧΑΡΙΤΣΗΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ (ΑΛΕΞΗΣ) – Μεσσηνίας
- ΧΡΗΣΤΙΔΟΥ ΡΑΛΛΙΑ – Β3′ Νότιου Τομέα Αθηνών
- ΨΥΧΟΓΙΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ – Κορινθίας
ΠΑΣΟΚ
- ΑΔΑΜΟΠΟΥΛΟΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ – Μεσσηνίας
- ΑΛΕΞΑΝΔΡΙΔΟΥ ΡΑΧΗΛ – Πέλλας
- ΑΝΔΡΟΥΛΑΚΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ – Α’ Θεσσαλονίκης
- ΑΝΔΡΟΥΛΑΚΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ – Ηρακλείου
- ΑΝΔΡΟΥΛΑΚΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ – Β3′ Νότιου Τομέα Αθηνών
- ΑΠΟΣΤΟΛΑΚΗ ΕΛΕΝΗ – ΜΑΡΙΑ (ΜΙΛΕΝΑ) – Β1′ Βόρειου
Τομέα Αθηνών
- ΑΧΜΕΤ ΙΛΧΑΝ – Ροδόπης
- ΒΑΤΣΙΝΑ ΕΛΕΝΗ – Ηρακλείου
- ΓΕΡΟΥΛΑΝΟΣ ΠΑΥΛΟΣ – Α’ Αθηνών
- ΓΙΑΝΝΑΚΟΠΟΥΛΟΥ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΑ (ΝΑΝΤΙΑ) – Β2′
Δυτικού Τομέα Αθηνών
- ΓΛΑΒΙΝΑΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ – Β’ Θεσσαλονίκης
- ΓΡΗΓΟΡΑΚΟΥ ΠΑΝΑΓΙΩΤΑ (ΝΑΓΙΑ) – Λακωνίας
- ΔΙΑΜΑΝΤΙΔΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ – Β’ Πειραιώς
- ΔΟΥΔΩΝΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ – Επικρατείας
- ΚΑΖΑΝΗ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ – Ευβοίας
- ΚΑΤΡΙΝΗΣ ΜΙΧΑΗΛ – Ηλείας
- ΚΟΥΚΟΥΛΟΠΟΥΛΟΣ ΠΑΡΑΣΚΕΥΑΣ (ΠΑΡΙΣ) – Κοζάνης
- ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΠΟΥΛΟΣ ΟΔΥΣΣΕΑΣ – Αρκαδίας
- ΛΙΑΚΟΥΛΗ ΕΥΑΓΓΕΛΙΑ – Λάρισας
- ΜΑΝΤΖΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ – Επικρατείας
- ΜΙΧΑΗΛΙΔΗΣ ΣΤΑΥΡΟΣ – Χίου
- ΜΟΥΛΚΙΩΤΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ – Βοιωτίας
- ΜΠΑΡΑΝ ΜΠΟΥΡΧΑΝ – Ξάνθης
- ΜΠΙΑΓΚΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ – Κέρκυρας
- ΝΙΚΗΤΙΑΔΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ – Δωδεκανήσου
- ΝΙΚΟΛΑΪΔΗΣ ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ (ΤΑΣΟΣ) – Δράμας
- ΟΙΚΟΝΟΜΟΥ ΓΕΩΡΓΙΟΣ – Τρικάλων
- ΠΑΝΑΣ ΑΠΟΣΤΟΛΟΣ – Χαλκιδικής
- ΠΑΠΑΓΕΩΡΓΙΟΥ ΣΩΤΗΡΙΟΣ – Καρδίτσας
- ΠΑΠΑΝΔΡΕΟΥ ΓΕΩΡΓΙΟΣ – Αχαΐας
- ΠΑΡΑΣΚΕΥΑΪΔΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ – Λέσβου
- ΠΑΡΑΣΤΑΤΙΔΗΣ ΣΤΕΦΑΝΟΣ – Κιλκίς
- ΠΟΥΛΑΣ ΑΝΔΡΕΑΣ – Αργολίδος
- ΣΠΥΡΙΔΑΚΗ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ (ΚΑΤΕΡΙΝΑ) – Λασιθίου
- ΣΤΑΡΑΚΑ ΧΡΙΣΤΙΝΑ – Αιτωλοακαρνανίας
- ΤΑΓΑΡΑ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ -Κορινθίας
- ΤΖΕΛΕΠΗΣ ΜΙΧΑΗΛ – Σερρών
- ΤΣΙΜΑΡΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ – Ιωαννίνων
- ΤΣΩΝΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ – Φθιώτιδας
- ΧΝΑΡΗΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ – Ρεθύμνης
- ΧΡΙΣΤΟΔΟΥΛΑΚΗΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ (ΜΑΝΩΛΗΣ) – Α’ Ανατολικής
Αττικής
ΚΚΕ
- ΑΜΠΑΤΙΕΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ – Α’ Πειραιώς
- ΓΚΙΟΚΑΣ ΙΩΑΝΝΗΣ – Α’ Ανατολικής Αττικής
- ΔΑΓΚΑ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ (ΒΙΒΗ) – Β2′ Δυτικού Τομέα
Αθηνών
- ΔΙΓΕΝΗ ΑΣΗΜΙΝΑ (ΣΕΜΙΝΑ) – Β3′ Νότιου Τομέα
Αθηνών
- ΕΞΑΡΧΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ (ΠΑΚΟΣ) – Ιωαννίνων
- ΚΑΝΕΛΛΗ ΓΑΡΥΦΑΛΛΙΑ (ΛΙΑΝΑ) – Α’ Αθηνών
- ΚΑΝΤΑΡΤΖΗΣ ΑΧΙΛΛΕΑΣ – Τρικάλων
- ΚΑΡΑΘΑΝΑΣΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ – Αχαΐας
- ΚΑΤΣΩΤΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ – Β3′ Νότιου Τομέα Αθηνών
- ΚΟΥΖΙΑΚΗ ΘΕΟΔΩΡΑ ΜΑΤΙΝΑ (ΤΙΝΑ) – Κοζάνης
- ΚΟΥΤΟΥΜΑΝΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ – Μεσσηνίας
- ΚΟΥΤΣΟΥΜΠΑΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ – Α’ Θεσσαλονίκης
- ΚΟΥΤΣΟΥΜΠΑΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ – Φθιώτιδας
- ΚΟΥΤΣΟΥΜΠΑΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ – Β1′ Βόρειου Τομέα
Αθηνών
- ΚΤΕΝΑ ΑΦΡΟΔΙΤΗ – Β1′ Βόρειου Τομέα Αθηνών
- ΛΑΜΠΡΟΥΛΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ – Λάρισας
- ΜΑΝΩΛΑΚΟΥ ΔΙΑΜΑΝΤΩ – Β’ Πειραιώς
- ΜΑΡΙΝΑΚΗΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ – Χανίων
- ΜΑΡΙΝΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ – Ευβοίας
- ΜΕΤΑΞΑΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ – Μαγνησίας
- ΠΑΠΑΝΑΣΤΑΣΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ – Αιτωλοακαρνανίας
- ΠΑΦΙΛΗΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ – Επικρατείας
- ΠΕΡΡΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ – Β2′ Δυτικού Τομέα Αθηνών
- ΣΤΟΛΤΙΔΗΣ ΛΕΩΝΙΔΑΣ – Β’ Θεσσαλονίκης
- ΣΥΝΤΥΧΑΚΗΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ – Ηρακλείου
- ΤΣΟΚΑΝΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ – Β’ Δυτικής Αττικής
Ελληνική Λύση
- ΑΓΙΟΣΤΡΑΤΙΔΟΥ ΝΙΚΗ – Β3′ Νότιου Τομέα Αθηνών
- ΑΘΑΝΑΣΙΟΥ ΜΑΡΙΑ – Β2′ Δυτικού Τομέα Αθηνών
- ΑΡΜΟΝΗΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ – Ευβοίας
- ΑΣΗΜΑΚΟΠΟΥΛΟΥ ΣΟΦΙΑ-ΧΑΪΔΩ – Β’ Πειραιώς
- ΒΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΚΥΡΙΑΚΟΣ – Α’ Θεσσαλονίκης
- ΒΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΚΥΡΙΑΚΟΣ – Λάρισας
- ΒΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΚΥΡΙΑΚΟΣ – Αχαΐας
- ΒΙΛΙΑΡΔΟΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ – Β1′ Βόρειου Τομέα Αθηνών
- ΓΡΑΜΜΕΝΟΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ – Α’ Αθηνών
- ΚΟΥΠΕΛΟΓΛΟΥ ΣΥΜΕΩΝ – Α’ Θεσσαλονίκης
- ΜΠΟΥΜΠΑΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ – Σερρών
- ΠΑΠΑΔΑΚΗΣ ΠΑΡΑΣΧΟΣ – Έβρου
- ΣΑΡΑΚΗΣ ΠΑΥΛΟΣ – Επικρατείας
- ΤΡΕΜΠΕΛΗ ΔΗΜΗΤΡΑ – Ημαθίας
- ΦΩΤΟΠΟΥΛΟΣ ΣΤΥΛΙΑΝΟΣ – Α’ Ανατολικής Αττικής
- ΧΗΤΑΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ – Β’ Θεσσαλονίκης
Εκλογές 2023: Τα ηχηρά
ονόματα που μένουν εκτός
Νέα Δημοκρατία
- ΓΙΑΝΝΗΣ ΟΙΚΟΝΟΜΟΥ
- ΜΠΑΜΠΗΣ ΠΑΠΑΔΗΜΗΤΡΙΟΥ
- ΝΟΝΗ ΔΟΥΝΙΑ
- ΓΙΑΝΝΗΣ ΤΡΑΓΑΚΗΣ
- ΣΠΗΛΙΟΣ ΛΙΒΑΝΟΣ
- ΓΙΩΡΓΟΣ ΑΜΥΡΑΣ
- ΓΡΗΓΟΡΗΣ ΨΑΡΙΑΝΟΣ
- ΣΠΗΛΙΟΣ ΛΙΒΑΝΟΣ
ΣΥΡΙΖΑ
- ΝΙΚΟΣ ΦΙΛΗΣ
- ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΟΣ ΒΕΡΝΑΡΔΑΚΗΣ
- ΚΩΣΤΑΣ ΖΑΧΑΡΙΑΔΗΣ
- ΠΑΝΟΣ ΣΚΟΥΡΛΕΤΗΣ
- ΔΗΜΗΤΡΗΣ ΒΙΤΣΑΣ
- ΧΑΡΑ ΚΑΦΑΝΤΑΡΗ
- ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ ΚΟΥΡΟΥΜΠΛΗΣ
- ΓΙΑΝΝΗΣ ΜΠΑΛΑΦΑΣ
- ΚΩΣΤΑΣ ΖΟΥΡΑΡΙΣ
- ΓΙΩΡΓΟΣ ΣΤΑΘΑΚΗΣ
- ΑΝΔΡΕΑΣ ΞΑΝΘΟΣ
- ΘΑΝΑΣΗΣ ΘΕΟΧΑΡΟΠΟΥΛΟΣ
- ΜΑΡΙΑ ΓΙΑΝΝΑΚΑΚΗ
- ΤΡΥΦΩΝ ΑΛΕΞΙΑΔΗΣ
- ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΤΡΙΑΝΤΑΦΥΛΛΙΔΗΣ
- ΘΕΟΔΩΡΟΣ ΔΡΙΤΣΑΣ (ΑΝ ΚΡΑΤΗΣΕΙ ΤΗΝ ΕΔΡΑ Ο ΑΛΕΞΗΣ
ΤΣΙΠΡΑΣ Α ΠΕΙΡΑΙΑ)
- ΓΙΩΡΓΟΣ ΒΑΡΕΜΕΝΟΣ
- ΘΑΝΟΣ ΜΩΡΑΙΤΗΣ
- ΜΑΚΗΣ ΜΠΑΛΑΟΥΡΑΣ
- ΝΙΚΟΣ ΜΑΝΙΟΣ
- ΣΤΑΥΡΟΣ ΑΡΑΧΩΒΙΤΗΣ
- ΑΝΝΑ ΒΑΓΕΝΑ
- ΑΝΝΕΤΑ ΚΑΒΒΑΔΙΑ
ΠΑΣΟΚ
- ΚΩΣΤΑΣ ΣΚΑΝΔΑΛΙΔΗΣ
- ΑΝΔΡΕΑΣ ΛΟΒΕΡΔΟΣ
- ΤΟΝΙΑ ΑΝΤΩΝΙΟΥ
- ΓΙΩΡΓΟΣ ΑΡΒΑΝΙΤΙΔΗΣ
- ΧΑΡΑ ΚΕΦΑΛΙΔΟΥ
- ΜΙΧΑΛΗΣ ΚΑΡΧΙΜΑΚΗΣ
- ΠΑΥΛΟΣ ΧΡΗΣΤΙΔΗΣ
- ΧΑΡΗΣ ΚΑΣΤΑΝΙΔΗΣ (ΑΝ ΚΡΑΤΗΣΕΙ ΤΗΝ ΕΔΡΑ Ο ΝΙΚΟΣ
ΑΝΔΡΟΥΛΑΚΗΣ Α ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ)
ΚΚΕ
- ΕΛΕΝΗ ΓΕΡΑΣΙΜΙΔΟΥ
- ΛΙΛΑ ΚΑΦΑΝΤΑΡΗ
Πηγή enikos
Σχόλια
Δημοσίευση σχολίου