Ράδιο Βήτα Chatbox

Ισοπαλία στην Καισαριανή

Η Κηφισιά ήρθε 0-0 με τον Βόλο στην Καισαριανή για την 22η αγωνιστική της Superleague 1. Οι γηπεδούχοι απείλησαν με το σουτ του Μενέντεζ. Στην αναμέτρηση υπήρξε για λίγα λεπτά διακοπή λόγω της αποβολής του Αχιλλέα Μπέου ο οποίος ζητούσε παρέμβαση εισαγγελέα για περισσότερα άτομα στις εξέδρες από αυτό που προβλέπει ο κανονισμός.

Η αναμέτρηση συνέχισε μετά από μερικά λεπτά. Οι φιλοξενούμενοι έχασαν διπλή ευκαιρία με τον Κόμπα. Η ομάδα των Βορείων έχασε ευκαιρία με τον Γκόμπελιτς. Η ομάδα της Μαγνησίας έμεινε με 10 παίκτες λόγω της δεύτερης κίτρινης κάρτας που δέχτηκε ο Ασλανίδης σε μαρκάρισμα στον Μπιφουμά στο 45΄.

Στο δεύτερο ημίχρονο οι δύο ομάδες έχασαν ελάχιστες ευκαιρίες για το γκολ που θα τους έδινε τη νίκη. Τελικά το γκολ δεν το πέτυχε μια από τους 2 συλλόγους και το 0-0 ήταν το τελικό αποτέλεσμα.