Ράδιο Βήτα Chatbox

Κέρδισε την Λαμία στο Περιστέρι ο Ατρόμητος

Ο Ατρόμητος επικράτησε με 3-1 της Λαμίας στο Αθανάσιος Διάκος για την 25η αγωνιστική της Superleague 1. Οι Περιστεριώτες προηγήθηκαν 1-0 με τον Γιουμπιτάνα στο 2΄ ενώ λίγο αργότερα απείλησαν με τον Καμαρά.

Οι φιλοξενούμενοι έχασαν ευκαιρία με τον Τσιλούλη. Η ομάδα της Φθοιώτιδας ισοφάρισε 1-1 με τον Σλίβκα στο 26΄. Οι δύο ομάδες έκαναν από μια ευκαιρία πριν τελειώσει το ημίχρονο.

Η Λαμία σκόραρε με τον Μαρτίνεθ αλλά το γκολ ακυρώθηκε για οφσάϊντ.

Οι γηπεδούχοι πραγματοποίησαν το 2-1 με τον Αντζιέλσκι στο 61΄ ενώ λίγο αργότερα έβαλαν και άλλο τέρμα το οποίο ακυρώθηκε καθώς ήταν εκτεθειμένος ο Πολωνός.

Ο Ατρόμητος έμεινε με 10 παίκτες λόγω του σκληρού μαρκαρίσματος που έκανε ο Γιουμπιτάνα στον Τζανετόπουλο με τον Βέλγο να αποβάλλεται με δεύτερη κίτρινη κάρτα.

Ο Ατρόμητος σκόραρε με τον Αντζιέλσκι. Το γκολ του Πολωνού για το 3-1 μέτρησε μέσω var στο 81΄. Στα υπόλοιπα λεπτά δεν έγινε κάτι με το 3-1 να είναι το τελικό αποτέλεσμα.