Ράδιο Βήτα Chatbox

Προκρίθηκε στα προημιτελικά του Conference ο ΠΑΟΚ

Ο ΠΑΟΚ επιβλήθηκε 5-1 της Ντιναμό Ζάγκρεμπ στην Τούμπα και αφού ανέτρεψε την ήττα με 2-0 στο Μάξιμιρ προκρίθηκε για δεύτερη φορά στους 8 του Europa Conferenece league.

Οι Ασπρόμαυροι απείλησαν με τον Κουλιεράκη. Ο Δικέφαλος του Βορρά προηγήθηκε 1-0 με τον Μπάμπα στο 27΄. Το 2-0 έγινε με αυτογκόλ του Σούσιτς στο 33΄.
Οι φιλοξενούμενοι απείλησαν με τον Πέτκοβιτς. Οι γηπεδούχοι έκαναν το 3-0 με τον Τόμας στο 42΄. Η Ντιναμό μείωσε σε 3-1 με το τέρμα του Χότζα στο 48΄ ενώ λίγα λεπτά αργότερα απείλησε με τον Σπίκιτς.

Ο Δικέφαλος του Βορρά πραγματοποίησε το 4-1 με το τέρμα του Κουλιεράκη στο 72΄. Ο ΠΑΟΚ κέρδισε πέναλντι σε μαρκάρισμα του Μίσιτς στον Ντεσπότοφ. Ο Ζίβκοβιτς ευστόχησε από τα 11 βήματα για το 5-1 στο 88΄. Στα τελευταία λεπτά δεν άλλαξε κάτι και ο ΠΑΟΚ κλείδωσε την πρόκριση στα προημιτελικά.