Ράδιο Βήτα Chatbox

Πρωταθλητής Ελλάδος ο Ολυμπιακός στη Basket league στο παιχνίδι που δεν ολοκληρώθηκε

Ο Ολυμπιακός κατέκτησε το πρωτάθλημα για 14η φορά στην ιστορία του στην Basket league.

Οι Ερυθρόλευκοι ήταν μπροστά στο 2 και 46 στο 3ο δεκάλεπτο με 35-63 όταν διακόπηκε προσωρινά για ρίψη αντικειμένων και καπνογόνων. Οι διαιτητές έστειλαν τις δύο ομάδες στα αποδυτήρια αποφάσισαν να εκκενωθεί το γήπεδο για συνεχίσει ο αγώνας αλλά λόγω της φθοράς σε σημείο του γηπέδου από τους οπαδούς οι ρέφερι της αναμέτρησης αποφάσισαν την οριστική διακοπή.

Οι Πειραιώτες έτσι κατέκτησαν το νταμπλ καθώς λίγους μήνες πριν είχαν πάρει κύπελλο Ελλάδος. Ο Ολυμπιακός στην αρχή της σεζόν πήραν και το Super Cup κάνοντας στο φινάλε της σεζόν το τρεμπλ.