Ράδιο Βήτα Chatbox

Πέρασε στον τελικό του κυπέλλου Ελλάδος Betsson o Παναθηναϊκός

Ο Παναθηναϊκός κέρδισε 6-5 στα πέναλντι τον ΠΑΟΚ στο Απόστολος Νικολαϊδης και πέρασε στον τελικό του κυπέλλου Ελλάδος Betsson. Οι Ασπρόμαυροι απείλησαν με τον Σβαμπ και τον Ντραγκόφσκι κράτησε το 0-0 με δικιά του απόκρουση. Οι Πράσινοι έκαναν ευκαιρία με τον Ιωαννίδη.

Ο Δικέφαλος του Βορρά έχασε φάσεις για γκολ ενώ προηγήθηκε 0-1 με τον Ζίβκοβιτς στο 72΄. Το 0-1 ήταν το σκορ της κανονικής διάρκειας έτσι ο ΠΑΟΚ ισοφάρισε το σκορ του πρώτου αγώνα που ήταν το 0-1 με τον Παναθηναϊκό νικητή και το παιχνίδι οδηγήθηκε στην παράταση.

Οι φιλοξενούμενοι σκόραραν για το 0-2 με τον Κεντζιόρα στο 105΄. Στο 116΄ ο Μπάμπά τραυματίστηκε σοβαρά μετά από σύγκρουση στο κεφάλι με τον Βαγιαννίδη. Ο παίκτης του ΠΑΟΚ έχασε τις αισθήσεις του ενώ του γύρισε η γλώσσα και μετά από λίγα λεπτά επανήλθε και έφυγε με το φορείο. Ο Παναθηναϊκός μείωσε 1-2 με τον Λημνιό στο 119΄με τις δύο ομάδες να οδηγούνται στα πεναλντι.

Ο Παναθηναϊκός κέρδισε 6-5 στα πέναλντι τον ΠΑΟΚ και πέρασε στον τελικό του κυπέλλου Ελλάδος Betsson.